Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chytry.Levicak

ty všechny body...

o kterých píšete jsou většinou pouze zbytečná byrokracie. třeba pokud uchazeč o práce si do 6 měsíců nenajde práci,tak musí se s ním vypracovat individuální akční plán(který mu má pomoct najít práce) uchazeč se v něm zavatuje,že si bude aktivně hledat práci a obcházet zaměstnavatele.jenže on nic neřeší.to mu dá úřednice do ruky papír,aby obcházel zaměstnavatele a dal mu do něj razítko,že u něj byl. přitom taková praktika tu už byla před 10 lety.to vše vlastní zkušenost. prostě na pracáku toto vymysleli jen proto, aby se vědělo,že něco pro ty nezaměstnané dělají.

0/0
26.11.2011 23:48

Maura Irena

Re: ty všechny body...

Jo, to jsem zažila v jedmnom obchodě, když tam přišla jedna mladá žena a vábila po majitelce obchodu razítko na papír jako potvrzení, že se tam ucházela o práci a ani ji nechtěla. Přeci, když jdete jen tak někam na blind, tak si myslím, že toho moc neseženete, když se většinou dělají konkurzy. Nebo ano?

0/0
27.11.2011 0:25

Chytry.Levicak

Re: ty všechny body...

Tak může mít uchazeč štěstí a zaměstnavatel zrovna nabírá nové lidi a vezme ho...ale je to strašně o štěstí. Ono jde o jakou práci se člověk uchází, pak samozřejmě jeho znalosti atd....s tím paírem od pracáku je to spíše o náhodě být ve správný čas na správném místě. A k tomu, jak ta mladá žena chtěla razítko od té majitelky. Myslím,, že etičtější je kdyby dotyčný se normálně zeptal jestli ten majitel zrovna nenabírá lidi a když by zaměstnavatel řekl, že nenabírá,tak by terpve mohl číci ,že potřebuje razíko na ten papír. A ne na něj vybafnout větu:chci hned razitko, že jsem tu byla. Na druhou stranu pokud ten uchazeč o tu práci vůbec nestojí,tak to na něj vybafne hned.

0/0
27.11.2011 14:55

Maura Irena

Re: ty všechny body...

Přesně tak. Já si myslím, že o tom se ví a proto se tomu snaží zákon zabránit. Zabránit takovým podvůdkům, které mají však dopad na všechny. Uvidíme, co z toho bude. V

0/0
27.11.2011 15:22

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz